Olvasás gyakorlás 2. osztály: vidám olvasás gyakorló feladatlap másodikos gyerekeknek, öt rövid történettel és színezhető képekkel.
Szövegértés,  Tanulás segítése,  Második osztály

Vidám olvasás gyakorlás 2. osztály, amit élveznek a gyerekek!

Az olvasás gyakorlás 2. osztály elején és végén is kiemelten fontos – és ezt tanítóként nap mint nap tapasztalom. Ezért készítettem egy olyan ingyenesen letölthető feladatlapot, amely nemcsak hasznos, hanem vidám is, és garantáltan mosolyt csal a gyerekek arcára. A célom az volt, hogy olyan olvasási élményt adjak, ami segít megszerettetni az olvasást azokkal is, akik amúgy nem szívesen vesznek könyvet a kezükbe.

Miért nehéz megszerettetni az olvasást másodikban?

Sok másodikos gyereknél azt látom, hogy még mindig küzdenek az olvasás élvezetével. Vagy azért, mert lassabban olvasnak, vagy mert nehéz számukra megérteni a szöveget, vagy egyszerűen unalmasnak találják. Ha egy gyerek utál olvasni, annak gyakran az az oka, hogy eddig nem talált olyan szöveget, ami megragadta volna.

Ezért is választottam a feladatlaphoz vidám, vicces, könnyen értelmezhető történeteket. Ezek nem hosszúak, nem ijesztően nehezek – és pont ezért működnek.

Mit tartalmaz az olvasás gyakorló feladatlap?

Az Olvasás gyakorlás 2. osztály feladatlap öt vicces, rövid történetet tartalmaz, amelyeknek a végét a gyerekeknek kell kitalálniuk. Ez a megközelítés segíti a szövegértés mélyítését, de kreativitásra is ösztönöz. Miután befejezték a történeteket, meg kell keresniük a hozzá tartozó képet, majd azt össze kell kötniük a megfelelő szöveggel. A feladat végén a képeket tetszés szerint kiszínezhetik – így a vizuális élmény is kapcsolódik az olvasási folyamathoz.

Milyen készségeket fejleszt az Olvasás gyakorlás 2 osztály feladatlap?

Szövegértés: A gyerekeknek meg kell érteniük a történetek lényegét ahhoz, hogy be tudják fejezni.

Kreatív gondolkodás: Saját szavaikkal kell kiegészíteniük a történetet, ez fejleszti a fantáziát és a kommunikációs kifejezőkészséget.

Logikai összefüggések felismerése: A megfelelő kép kiválasztása segíti az összefüggések keresését.

Finommotorika: A színezés és az összekötés során fejlődik a kézügyesség.

Motiváció növelése: A játékos, humoros szövegek motiválhatják azokat is, akik korábban nem szívesen olvastak.

Kinek ajánlom ezt a feladatlapot?

Szívből ajánlom szülőknek, akik otthon szeretnék gyakoroltatni gyermekükkel az olvasást úgy, hogy közben ne nyűg legyen, hanem közös élmény. Ugyanígy pedagógusoknak is ideális ez a feladatlap – akár egyéni, akár csoportos munkaformában. Használható differenciálásra is, vagy éppen jutalomként a gyorsabban haladók számára.

Te is szeretnéd, hogy a gyerekek örömmel olvassanak?

Ha te is találkoztál már olyan gyerekkel, aki húzza a száját az olvasásra, próbáld ki ezt a vidám olvasás gyakorló feladatlapot! Nincs veszítenivaló – de lehet, hogy éppen ez a feladat indítja el benne az olvasás szeretetét.

A feladatlap ingyenesen letölthető az oldalról – csak görgess lejjebb, kattints a letöltés gombra és már nyomtathatod is!

👇 Görgess le, és töltsd le most!

Te mit tapasztalsz?

Nálatok könnyen megy az olvasás gyakorlása? Szeretik a gyerekek a vicces történeteket?

Írd meg kommentben, vagy meséld el, hogyan szoktátok otthon vagy az osztályban gyakorolni! Nagyon kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra is!

Ha kíváncsi vagy, milyen ötleteim vannak arra, hogy a gyerekek megszeressék az olvasást, akkor ez a blogcikk érdekes lehet a számotokra:

Ha pedig szeretnél több olvasást, szövegértést fejlesztő feladatot ingyen letölteni, akkor nézd meg ezeket is:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük